گالری کیف سمیرا

حساب کاربری

قطعا شما هم کیف کلاچ را دیده و یا شاید آن ها را خریداری کرده و استفاده می کنید اما ممکن است نام آن را ندانید و یا به دنبال راهی برای نحوه ست کردن آن هستید.

کیف های کلاچ دقیقا همان کیف هایی هستند که از آن در مهمانی ها استفاده می کنیم.

این کیف ها از سایز های بزرگی تشکیل نشده اند و زیاد بزرگ محسوب نمی شوند، در این کیف ها می توانیم تلفن همراه، کارت های اعتباری، مقداری پول نقد و وسایل کوچک مانند یکی دو قلم از لوازم آرایشی خانم ها استفاده کنیم و بیشتر از این جایی ندارند.

یکی از مشخصه های اصلی کیف های کلاچ نداشتن بند است که باعث می شود آن را در کنار خود با دست نگه داریم و حمل کنیم که این امر به زیبایی و جذابیت کیف و استایل شما دو چندان می افزاید.

شاید باورش سخت باشد ولی قدمت کیف های کلاچ به دوران تمدن بابل بر می گردد.

درست است که بیشتر در مهمانی ها از آن استفاده می کنیم ولی به دلیل راحتی استفاده از این و همچنین سبک بودن آن برای حمل باعث شده که در اکثر موقعیت ها کیف های کلاچ یکی از انتخاب های ما باشد و با طراحی هایی که امروزه روی این مدل انجام می شود می توان به راحتی کیف کلاچ خود را متناسب با شرایط و موقعیتی که در آن قرار می گیرید انتخاب کنید.

 

انواع کیف های کلاچ

این کیف ها در ابعاد و مدل های مختلفی وجود دارند.

از مدل های آن می توان به شکل مثلثی، مربع، مستطیل و قلبی اشاره کرد.

که هر کدام از آن ها هم می توانند از ابعاد مختلفی ساخته شوند ولی در کل این کیف ها از ابعاد بزرگ ساخته نمی شوند و می توان گفت از اندازه ی کیف پول ها مقداری بزرگ تر هستند و کمتر پیش می آید که اندازه ی آن به اندازه ی کیف های دستی برسد.

کیف های کلاچ وینیلی و چرمی که نوعی چرم مصنوعی به حساب می آید معمولا برای موقعیت های معمولی و غیر رسمی استفاده می شود اما اگر از پارچه های ساتن در ساخت آن استفاده شود می توانیم در مهمانی ها و مکان های رسمی تر از آن استفاده کنیم.

 

مروری بر تاریخچه کیف های کلاچ

همان گونه که پیش از این گفتیم قدمت کیف های کلاچ به دوران بابل می تواند برسد.

تحقیقات نشان می دهد که در زمان قدیم از این کیف ها برای رفتن به مراسمات مذهبی استفاده می کردند و بعد از گذشت زمان برای حمل و نقل وسایل ضروری در بین مردم کابرد پیدا کرد.

این کیف ها مانند الان هم برای زنان و هم برای مردان کابرد داشته است، مردم آن ها را به کمرنبد خود آویزان می کردند.

در اوایل قرن 19 میلادی این کیف ها بسیار کم رنگ شدند و کمتر در جامعه دیده می شد اما در زمان جنگ جهانی دوم به دلیل بحران های اقتصادی که مردم با آن ها روبرو بودند و سعی در استفاده کمتر از مواد اولیه مردم به کیف های کوچک تر و کلاچ روی آوردند.

استایل کت و شلوار با کیف کلاچ

یکی از استایل های جذاب که یک خانوم می تواند داشته باشد، پوشیدن کت و شلوار است.

کت و شلوار نه تنها برای محل کار و کار های رسمی و اداری مناسب است بلکه یکی از انتخاب های عالی برای مجلس و جشن ها به حساب می آید حتی برای بیرون رفتن عادی و روزمره کاربرد دارد.

انتخاب یک کیف کلاچ با رنگ مناسب با کت و شلوار و یا کیف کلاچ مشکی با انواع رنگ ها و مدل های کت و شلوار بسیار عالی می شود.

انتخاب رنگ کیف کلاچ

مشکی پر طرفدارترین رنگی است که خانوم ها و آقایان برای انواع کیف، کفش، لباس و یا وسایل دیگر زندگی همواره انتخاب می کنند.

اما قطعا همه ی ما به جز رنگ مشکی دوست داریم انواع رنگ ها را تجربه کنیم با اینکه رنگ مشکی یک انتخاب امن است.

اگر استایلمان مونوکروم است و همه ی رنگ های لباسمان را به یک رنگ انتخاب کردیم انتخاب یک کیف کلاچ که رنگی کاملا متضاد با استایمان دارد می تواند گزینه خوبی باشد.

در دیگر موارد می توانیم کیف را در رنگ های خنثی تهیه کنیم تا تعداد ست های بیشتری داشته باشیم و ست کردن آن با انواع رنگ لباس و کفش ها کار راخت تری باشد.

رنگ های گرم مانند قرمز، قهوه ای و نارنجی با لباس ها و کت های مشکی می تواند ست جذابی از استایل ما بسازد.

انتخاب اندازه ی کیف کلاچ

برای هر نوع کیفی باید دقت به کاربرد و استیل خودمان داشته باشیم.

قبل از انتخاب کیف ها حتما به اندازه ی بدن خود توجه داشته باشید، مثلا برای کسانی که قد بلند هستند می توانند کیف های بزرگ تری انتخاب کنند اما برای کسانی که قد کوتاه دارند کیف هایی در ابعاد بزرگ مناسب دیده نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *